5. Durak – Yeniden Ayvalık, Çamlık Camping (2002 km)

Yunan adalarına gitmeye ilk karar verdiğimizde 8 güne 4 ada sığdırmaya çalışsak da, birbirimizi sakin olmaya davet ederek Midilli ve Samos’ta karar kıldık. Kendimizce Kaş’tan Ayvalık’a gelip, Midilli’ye; oradan feribot ile Samos’a, ardından tekrar Midilli’ye ve Ayvcalık’a dönüp tatilimizi sonlandıracaktık. Gelin görün ki bir blogda tesadüfen okuduğumuz hayali Midilli-Samos feribotu aslında yokmuş. Şimdilerde var mı bilmem, ama biz Ayvalık’a vardığımızda olmadığını öğrendik. Böylece Ayvalık-Kuşadası yolunu bir tur daha gidip gelmemiz gerekecekti, o da başka bir yazının konusu.

Kaş’tan yola çıkıp geceyarısına yakın Ayvalık’a vardık. Tatilin başında bir gece kalıp bayıldığımız Cunda Camping’de geceyi geçirip sabah erkenden Midilli’ye geçmeyi planlıyorduk. Fakat Cunda Camping bizi aynı misafirperverlikle karşılamadı maalesef. Kamp alanında hiç yer olmadığı için tüm ısrarlarımıza rağmen bizi geri çevirdiler. Oysa sadece gece için uyuyabileceğimiz bir yer bulup sabah erkenden ayrılacaktık, bizi üzdüklerine değmedi. Keyifsiz ve de o saatte ne yapacağımızı düşünür halde ayrıldık Cunda’dan.

2014-07-26 07.42.15

Çamlık Camping

İnsan ve hayvandan uzak hangi köşede uyuyabiliriz diye düşünürken yine bir  google araması sonucu Sarımsaklı yakınında Çamlık Camping diye bir yer olduğunu öğrendik. Hemen telefon açtık ve yer var tabi ki koşun gelin yanıtımızı alıp yola koyulduk. Yemyeşil bir çam ormanının içinde, denize sıfır Çamlık Camping. Cunda Camping’i düşününce burası daha sakin ve doğanın içinde. Hızlıca yerleşip erkenden kalkmak üzere uykuya daldık. Sabah denizin güzelliği bizi kendine çekse de Midilli hayalleriyle 30 TL gibi uygun bir fiyat ödeyerek ayrıldık. Limanda Ayvalık tostlarımızı yiyip teknemizi bekledik.

6. Durak – Midilli (Lesvos)

Reklamlar

2 comments

  1. Geri bildirim: 4. Durak – Kaş (1257 km) | Yoldaysak Evdeyiz

  2. Geri bildirim: 15 Günde Devr-i Ege | Yoldaysak Evdeyiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: