Birbirinden İlginç 10 Kamp Çadırı

İki saniyelik çadırımızla mutlu mesut yaşarken çadırın da tasarımı mı olur demedik, sizin için araştırdık. Farklı zevklerden birçoğunuzu tatlı tatlı kamp yapmaya sevk etme amacını güttüğümüz bu yolda önemli bir mihenk taşı olacağına inanıyoruz bu paylaşımın.

1. Güneş Enerjili Çadır

1

Orange ve Kaleidoscope şirketleri, güneş pilleri içeren özel kumaşla kaplı bu süper teknolojik çadırı geliştirmiş. Ne işe yarıyor bu piller derseniz; kablosuz bir kontrol paneli ile yönettiğiniz sistem (çadır demeye gönlüm razı olmadı) güneş enerjisini depoluyor ve istediğinizde ısı, ışık ve elektrik olarak kullanımınıza sunuyor.

Kampın ve doğanın ruhuna aykırı olup olmadığı tartışmaya açık; ama şarjımın full, ayaklarımın ve kahvemin sıcak olacağı bu çadırda kampın keyifli olacağı kesin.

(Kaynak)

2. Yağmurluk + Uyku tulumu + Çadır = JakPak

2

Uyku tulumu ve çadırınızı, yağmurluk olarak giyerek üstünüzde taşımak varken, kocaman sırt çantalarını ne yapacaksınız? Üretan kaplanmış, naylon-polyester karışımı, su geçirmez ve nefes alabilen özel bir kumaştan üretilen bu 3’ü bir arada buluş, özellikle uzuun yürüyüşler yapanların pek işine yarayacak.

(Kaynak)

3. Kale Dağ Çadırı

3

Çevirimi mazur görün; karşınızda sizi her türlü tehlikeden koruyacak zırhlı çadır. Atalarımızdan bildiğimiz üzere en sağlam yapılardan biri olan kubbe biçiminde kurulan çadır 3000 dolarcık olsa da, içi pek geniş olduğu için 10 kişi birleşip alabilirsiniz.

(Kaynak)

4. Nyamuk Çadır

4

Zorlu kamplar için yaratılmamış olsa da, gelişmiş bir uyku tulumu diyebileceğimiz bu çadırımsının en seveceğimiz özelliği cibinlikli bir hamağa dönüşebiliyor olması. Çok keyifli görünmüyor mu?

(Kaynak)

5. Kızılderili Çadırı

5

Maceraperest hipsterlar için trend alarmı! Oldukça sevimli görünen bu kızılderili çadırı, güzel havalarda plajda veya ormanda kullanmak için ideal. Kamp da yapsam coolluğumdan ödün vermem, tasarımdan vazgeçmem diyorsanız Dave Ellis’in uzun çalışmaları sonucu elleriyle tasarladığı bu çadır 2,200 dolara sizin olabilir.

(Kaynak)

6. Vessel Çadır

6

Bir üçü bir arada daha; bu kez yağmurluk, sırt çantası ve çadır şeklinde.  Çadırdan ziyade klostrofobik bir uyku tulumuna benzettiğim, en azından yağmurdan ve soğuktan koruyacak bu şey oldukça hafif ve kolay taşınabiliyor.

(Kaynak)

7. Nemo Çadır

7

Bir tasarım öğrencisinin ev ödevi olarak hazırlanan yeni ve dinamik marka Nemo. Tek katlı ve tüm hava koşulları için elverişli bu çadır, tentesi ve havalandırma sistemiyle bir tasarım harikası ve birçok ödül kazanmış. Nemo hafifliği, taşınabilirliği ve kurulup kaldırma kolaylığı ile oldukça iddialı.

(Kaynak)

8. Kahuna

8

Hem denizden hem de kamptan vazgeçemem diyenlerin tercihi Kahuna ile tanışın. Polinezya’ya özgü kanolardan ilham alan Kahuna’yı bot olarak kullanıp aynı zamanda üzerinde kampınızı yapabiliyorsunuz. Tüm sporları bitirdim, doğa benden sorulur diyip yeni maceralar arayanlar için birebir.

(Kaynak)

9. Ağaç Çadır

9

Çocuğu ile kampa gidenlerin pek ilgisini çekecek bu sevimli çadır ağaca asılıyor. Kendisi bir ağaç evin sempatikliğinde, hem de küçük bir çadırın hafifliği ve taşınabilirliğinde.

(Kaynak)

10. Opera House Çadırı

10

Sydney Opera House tasarımını çadırda yaşama keyfi. Belçikalı tasarımcı tarafından hayata geçirilen proje, kampta bile 5 yıldızlı otel konforundan vazgeçemem diyenlerin gönüllerinde taht kuruyor.

(Kaynak)

Reklamlar

One comment

  1. Geri bildirim: Çadırımızı Nasıl Aldık? | Yoldaysak Evdeyiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: