Kamp Yapmaya Nasıl Başladık? -Bozcaada

Kurs için aldığımız gitarı dekor, spor için aldığımız dambılları kapı tutacağı olarak kullandıktan sonra çadır alma konusunda pek ihtiyatlıydık. Kamp fikri aklımıza düştüğünde arkadaşımızın çadırını ödünç alıp bir deneyelim, seversek söyleriz dedik. Nitekim ilk görüşte aşık olduk. Oysa kurduğum ilk cümle ay ben orada yatamam olmuştu. Heyhat, doğa nelere kadir.

İlk kamp yerimiz olarak pek sevdiğimiz Bozcaada’yı seçtik. Mevsimlerden ilkbahar. Ada’nın rüzgarı meşhur, üşümekten biraz endişelendiğimiz için evde yatak yorgan ne varsa attık bagaja. Evet, ilk kampımızdaki ekipmanımız sadece çadırdı. Kımp yıpmık çık pıhılı diyenlere selam.

2014-04-26 14.21.04

son ipi bağlarken..

Adanın tek kamp alanı olan, ismi de şaşırmayacağınız üzere Ada Camping olan mükemmel manzaralı yeri, Ayazma yoluna Sulubahçe mevkiinden giderken Eski Kule yolunda hemen solunuzda göreceksiniz. Zaten küçücük yer, kaybolsanız da ikinci turda buluyorsunuz (tabi ki kaybolmadık). Gittiğimizde kimsecikler yoktu, manzaralardan manzara beğendik. Hava erken karardığı için çadırımızı kurduk, yatağımızı hazırladık. Günümüzün kalanını Ada’ın merkezinde geçirsek de, akşamüzeri Çamlıbağ’dan aldığımız şarabımız ve peynirimizle çadırımızın yanıbaşına döndük. Etrafta hiçkimse olmamasının güzelliği, hiç ışık yok ve yıldızlar muhteşem. Karalahna etkisiyle evimizdeymişçesine rahat bir uykuya daldık.

İtiraf1: Uykuya rahat dalmanın en büyük etkeni bir şişe Karalahna idi. Issız bir kamp yerinde, etrafta kurtlar kuşların sesleri duyulurken endişeleniyor insan.

İtiraf2: Sabaha karşı soğuk oldu, biraz üşüdük. Nisan ayının Bozcaada’sı…

Sabah erken uyandık haliyle. Ki bu özellik kampın en sevdiğimiz yanlarından olacak daha sonra (buradaki sevgi sadece birimize aittir belki de, kim bilir). Kamp alanı henüz tamamen açılmadığı için kahvaltı yoktu. Çadır için 30 TL gibi bir rakam ödedik ve merkezin yolunu tuttuk. Kahvaltıydı, çınar altıydı, akşam rakı balığıydı derken hafta sonunu bitirip dönüş yoluna koyulduk. Bozcaada’yı anlatmayı başka bir yazıya bırakalım.

2014-04-27 12.21.02

Ada’nın en şirin mekanlarından ‘Bakkal’

İlk kampımızın ardından neye karar verdik?

Hava koşullarına biraz daha dikkat etmeye ve üşümemeye.

Birer sandalye almaya, yerde oturmak yorucu olabiliyor.

Üstünde yatmak için yorgandan daha rahat bir şey almaya, mesela şişme yatak.

Ve kendimizi doğaya bırakmaya.

Biz bu işi çok sevdik.

Çadırımızı nasıl aldık yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Reklamlar

One comment

  1. Geri bildirim: Çadırımızı Nasıl Aldık? | Yoldaysak Evdeyiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: