7. Durak – Kuşadası ve Samos Vizesi (2736 km)

Midilli’ye mutlaka tekrar gelmek üzere veda ettikten sonra istikamet Samos! Kuşadası’ndan geçeceğiz Samos’a, biletlerimizi feribot.net üzerinden gidiş dönüş 50 euro gibi bir fiyata aldık. Midilli’ye geçerkenki gibi kapıda vize almayı planladık. Fakat planlar bu kez suya düştü. Samos’a Midilli’den geçemeyip aynı kara yolunu ikinci kez kat etmemiz yetmezmiş gibi, vize almak için evrakları iki gün önceden göndermek zorunda olduğumuzu öğrendik feribot beklerken. Harika geçen bir tatilin son destinasyonunda hayal kırıklığı yaşayıp dönmek istemedik. Daha o sabah Midilli’den geldiğimizi ve vizemizi sorunsuz aldığımızı anlatmaya çalıştık. Önce tatlı tatlı başlayan ikna çabalarımız, Meander Turizm çalışanının kaba ve umursamaz tavrı ile tartışma boyutuna vardı. Tatile yakışmayacak derecede sinir stresin ardından araya giren bir başka çalışan sayesinde çözüm bulundu. Evraklarımızı istisna olarak o gün alıp ertesi günkü feribotta yerimizi tekrar ayırttılar. Böylece bir günümüzü Kuşadası‘nda geçirmek durumunda kaldık.

Samos’taki otelimizi haberdar edip ardından geceyi geçirecek yer aramaya koyulduk. Kuşadası o kadar kalabalıktı ki, hiçbir yere gidesimiz gelmedi, internetten bulduğumuz en yakın kamp yeri Önder Camping‘e attık kendimizi. Kamp alanı ilginç bir şekilde çok merkezi ve oldukça yeşil. Etrafta bolca ağaç var, ancak çadır kurulan alanların birçoğunun üzeri açık, kaldırım benzeri yerler. Banyo ve tuvaletler oldukça kötüydü. Moral bozmaya gerek yok, ertesi sabah Yunanistan’da olacağız.

Hava o kadar sıcak ki biraz denize girelim dedik. Kamp alanına en yakın plaj olan Kuşadası merkezindeki halk plajına indik. Fakat bu ne kalabalık! Suya yüzümüzü sürmeye çekindiğimizi fark edip günün kalanını limandaki dükkanlar ve kitapçılarda geçirdik. Akşam yemeğinin ardından çadırımızın kenarında şarap keyfimizi yaptık.

Kuşadası'nda günbatımı

Kuşadası’nda günbatımı

Ertesi gün kamp alanından çıkışımız yine bir sinir harbiydi. Gece giriş yapıp öğlen 12.30’da çıkış yaptığımız, yani toplamda yarım gün kaldığımız kamp alanı bizden 1,5 günlük ücret almak istedi! Fiyatları oldukça uygun olmasına karşın mevzubahis rakam değildi tabi ki. Yarım gün için 1,5 günlük ücret istemek kadar garip bir olayla karşılaşmadık daha önce. Kuşadası’nın her yerinde gördüğümüz ve hiç hoşlanmadığımız bu tok ve ticari kafaya burada da rastlamış olduk. Hem fiziksel koşulları hem de işletmecinin konuyu iletirkenki saygısız tavrı nedeniyle kesinlikle tavsiye etmeyeceğimiz bir yer oldu Önder Camping.

Tatilimizin tadını kaçırmayalım, feribotu beklerken takılacak güzel bir plaj bulalım dedik. Davutların hemen öncesindeki Güzelçamlı‘nın methini duyduk herkesten, atladık gittik. Gerçekten anlatıldığı kadar varmış, Ege sahillerindeki en harika yerlerden biriydi. Upuzun bir kumsal, sakin küçük cafeler, pırıl pırıl bir deniz. Birkaç saat kafa dinleyip Samos’un yolunu tuttuk.

8. Durak – Samos

Reklamlar

3 comments

  1. Geri bildirim: 6. Durak – Midilli (Lesvos, 2402 km) | Yoldaysak Evdeyiz

  2. Geri bildirim: 8. Durak – Samos (3617 km) | Yoldaysak Evdeyiz

  3. Geri bildirim: 15 Günde Devr-i Ege | Yoldaysak Evdeyiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: