Minimalist Dünya Haritası

Seyahatlerimizi burada biriktiriyoruz, ama önümüzde kocaman bir dünya var! Birçok gezginin sıradaki seyahatlerine ilham kaynağı olması için duvarında asılı devasa bir dünya haritası görebilirsiniz. Hem sıradaki seyahatler için motive eder, hem de kendi küçük dünyamızda kaybolma tehlikesi yaşadığımızda bize koskoca bir yerin parçası olduğumuzu hatırlatır bu harita.

Zamanında eski ve kahverengi bir harita bulup hayran hayran onu seyretmeye yeltensem de, gerçekler NatGeo’nun promosyon verdiği harita olarak duruyor duvarda. Ama “Go! World” isimli bu interaktif haritayı gördükten sonra sanırım işler değişecek.

Fotoğrafta görmüş olduğunuz, ülkelerin hafifçe izlerinin olduğu simsiyah bir tablo.

0Aslında her ülke bir çıkartmadan oluşuyor, gittiğiniz ülkelerdeki siyah çıkartmaları çıkararak o ülkeleri aydınlatıyorsunuz.

1Ardından böyle estetik görüntüler çıkıyor karşınıza. Ne kadar fazla yer gördüyseniz, o kadar aydınlanıyor haritanız. Çıkartmaların ardından kalan beyaz kısımları boyayıp renkli görüntüler de oluşturabilirsiniz. Üstelik ülkelerin dışındaki beyaz alanları kazıyarak oralarla ilgili notlarınızı da yazabiliyorsunuz.

3Bir gezgin için harika bir hediyelik olduğunu düşündüğümüz ürün etsy.com üzerinden satın alınabiliyormuş. Hem minimalist, hem estetik, hem de analog olan bu haritaya bayılmamak elde değil.

Zaten sen seyahat etmezsen, ben seyahat etmezsem nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?

2

Kaynak: http://www.boldtuesday.com/

Reklamlar

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: